იყიდება 1200m2 მიწის ნაკვეთი (სასოფლო). ფასი: 417 456 A
იყიდება სავანეხე მეურნეობა სოფელ რატევანში, ბოლნისის მუნიციპალიტეტი, ქვემო ქართლი. ტერიტორიის საერთო ფართობია 182 551 კვ.მ. (150 000 კვ.მ და 32 551 კვ.მ). მთლიანი ფართობიდან 14,45 ჰექტარი ყურძენია დარგული. დანარჩენი: ტექნიკური ზონები, გზები, ტერიტორია ქარხნისთვის. ვაზის ჯიშები: • რქაწითელი – 6,5 ჰა • საფერავი – 3,5 ჰექტარი • ფრანგული ჯიშები: მერლო, მუსკატი, შარდონე, სოვინიონი ბლანი, პინო ნუარი, კაბერნე, სირა - 1,45 ჰექტარი • შავ კაპიტო – 1 ჰა • გორული მწვანე – 1 ჰა • ხიხვი – 1 ჰა ვაზი 7 წლისაა. ვენახი მოიცავს ფართებს უსაფრთხოების მიზნით, ჩართულია სარწყავი ავზი 250 ტონა წყალი, ტრაქტორი, სერვისი მანქანა. • დამონტაჟდა წვეთოვანი სისტემა სარწყავი. • ვაზის ბოძები შემოტანილია იტალია (სპეციალური მეტალი). • ტერიტორია შემოღობილია მავთულით ღობე • პერსონალი მოიცავს 5 ადამიანს. • დამტკიცდა გრანტი ქარხნის მშენებლობისთვის ქ სააგენტოდან 500 000 ლარის ოდენობით სოფლის მეურნეობის განვითარება და შეღავათიანი სესხი ბანკიდან 300 000 ლარამდე. • გააფორმა ხელშეკრულება სადისტრიბუციო კომპანიასთან კომპანიის AST-ის მიერ. • ბოლო ორი წლის განმავლობაში იყო დაღვრა და გაიგზავნება 80000 ბოთლი ღვინო საშუალო ფასი 4.45 აშშ დოლარი